Starhaus

Individuální výstavba

Specializujeme se na výstavbu rodinných domů i na základě individuálních požadavků zákazníků.

Pro zákazníky, kteří nenaleznou dům svých představ v našem katalogu typových domů, nabízíme individuální přístup při výstavbě domu. Potřebám a fantazii se meze nekladou.

Individuální výstavbu začínáme zpravidla první konzultací se zákazníkem, kde nás zajímá:

Vaše představa o budoucí stavbě
Jak má dům vypadat
Jaké jsou Vaše představy o dispoziční náročnosti
Orientační cena stavby
Představa o energetické náročnosti budovy, která může být v běžném standardu, úsporném, nízkoenergetickém nebo pasivním provedení
Prostorové a ostatní dispozice pozemku, na který budete chtít postavit dům

 

Na základě těchto parametrů Vám vypracujeme studii a vizualizace budoucí stavby. Často na přání klientů zpracováváme i více verzí, to pro získání absolutní představy o budoucí stavbě.

Po odsouhlasení finální verze studie Vám na jejím základě vyhotovíme projektovou a prováděcí dokumentaci, která již bude obsahovat všechny patřičné náležitosti, jak pro stavební řízení, tak pro vlastní realizaci stavby (osazení domu na parcele, napojení na inženýrské sítě, projekt elektro, zdravotechniky, vytápění, požární zprávu, průkaz energetické náročnosti budovy).Naše projekty individuálních domů jsou řešeny jako tepelně úsporné stavby, tj. nízkoenergetické nebo pasivní rodinné domy.

V případě, že zvolíte projekt na míru, tzv. individuální projekt rodinného domu, je třeba počítat s tím, že bude časově a finančně o něco náročnější než dům katalogový, ale nespornou výhodou bude rodinný dům, který bude plně odpovídat všem Vašim představám a potřebám.

Naše specializovaná projekční kancelář a pružné flexibilní obchodní oddělení vždy navrhne Váš dům a jeho zařízení podle Vašich představ a v rámci Vašeho rozpočtu.

Všechny realizované individuální projekty společností STARHAUS s.r.o. jsou ryze individuální projekty, které nenajdete v žádném katalogu. Jsou spolutvořeny na základě individuálních požadavků jednotlivých zákazníků. U každé realizace je možnost volby různého stěnového systému, stropních a podlahových konstrukcí a mnoha dalších konstrukčních a výbavových prvků, vždy s ohledem na přirozený a zdravý životní styl.

 Individuální projekty proti typovým projektům mají celou řadu výhod mezi něž patří:

Dispoziční řešení rodinného domu plně odpovídá představám a možnostem zákazníka
Výběr tepelné náročnosti dle přání zákazníka
Volba způsobu vytápění a ohřevu teplé vody podle volby zákazníka a místních možností
Dispozice rodinného domu přesně navržená odpovídajícím možnostem pozemku vůči světovým stranám
Do výpočtu tepelných ztrát místností je zohledněno umístění dle světových stran (rozdíl tepelné náročnosti místností orientovaných na jih nebo sever)
Inženýrské sítě jsou přizpůsobeny stavu na pozemku (kanalizace, vada, plyn, elektro)
Umístění garážového stání, garáže nebo altánu dle dispozic na pozemku a představy zákazníka